Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

Kwesta na ratowanie zabytków cmentarza w Wieliczce
IMGP99611.jpg1 listopada jak co roku odbyła się kwesta na ratowanie zabytków cmentarza w Wieliczce. W kweście uczestniczyło około 150 osób, zebrano blisko 15 tyś zł. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na renowację nagrobka Józefa Zielińskiego, uczestnika walk o niepodległą Polskę w 1848 i 1863 r.

To już VIII edycja kwesty którą inicjuje Społeczny Komitet Ratowania Zabytków Cmentarza Komunalnego w Wieliczce.

IMGP9951.jpgIMGP9955.jpg
Wysłano 05 Listopada 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem TV Republika 30.10.2013r.
Senator Maciej Klima był gościem porannego programu "Chłodnym Okiem" w TV Republika. Senator odniósł się do wyborów przewodniczącego Platformy Obywatelskiej na Dolnym Śląsku. Poruszony został również temat przygotowania i stanu infrastruktury przeciwpowodziowej w Polsce, terminu implementowania Ramowej Dyrektywy Wodnej oraz stopnia przygotowania poszczególnych województw w sytuacji wystapienia ewentualnej powodzi. Przygotowanie Polski w zakresie ochrony przeciwpowodziowej było tematem wystąpienia Senatora Macieja Klimy podczas 42. posiedzenia Senatu RP w dniu 29 października br.
Wysłano 31 Października 2013 przez M.K.
Podziękowania dla Senatora RP Macieja Klimy za współpracę oraz wkład w rozwój Spółdzielni Mieszkaniowej w Wieliczce
podziekowania.jpg
Wysłano 30 Października 2013 przez M.K.
81. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej
29 października br. odbędzie się 81. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej.
Wysłano 29 Października 2013 przez M.K.
42. posiedzenie Senatu RP
29 i 30 października br. odbędzie się 42. posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Wysłano 29 Października 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem Radia Kraków 25.10.2013 r.
KORI-9CTDQA1_l...jpg
fot. Jacek Bańka

Małopolscy politycy wybrali
Małopolscy politycy nie mieli wątpliwości: wyczynem tygodnia jest tytuł Miasta Literatury UNESCO dla Krakowa. To wielka radość i zaszczyt dla stolicy Małopolski - komentował Maciej Klima, senator Solidarnej Polski. Kraków Jako siódme miasto na świecie i pierwsze w Europie Środkowo - Wschodniej otrzymał tytuł Miasta Literatury UNESCO. Decyzja zapadła po trzech latań starań, w dniu rozpoczęcia w Krakowie literackiego Festiwalu Conrada, na trzy dni przed startem Targów Książki. Chwała dla tych, którzy walczyli w tej sprawie - przekonywał senator Klima:

Chcę podziękować tym, którzy to wymyślili i pracowali w tej sprawie. To kolejna marka dla Krakowa, w której znajduje się nazwa UNESCO - dzięki niej jeszcze łatwiej będzie można promować krakowskie wydarzenia i samo miasto.

Goście programu nie mieli również wątpliwości, że na uznanie zasługują również działania samorządowców zmierzające do maksymalnego ograniczenia wydatków na zakup energii elektrycznej. Dzięki wspólnym zakupom dla wszystkich spółek miejskich krakowscy samorządowcy zaoszczędzili 10 mln zł. Z kolei w Nowym Sączu, dzięki Sądeckiej Grupie Zakupowej, opłaty miasta za prąd spadły o 40%. Oszczędności można szukać wszędzie - mówiła Małgorzata Jantos, wiceprzewodnicząca krakowskiej Rady Miasta z Platformy Obywatelskiej:

Na Śląsku tego typu zakupy robi się już między miastami. Nie powinno to jednak dotyczyć wyłącznie energii elektrycznej. Staram się przekonać, że takie wspólne zakupy powinny tez objąć np. wyposażenie biurowe i telefony.

Gości programu podzieliły natomiast propozycje blamażu tygodnia - tak było w wypadku sprawy Brunona K. i opinii krakowskiej prokuratury, według której Uniwersytet Rolniczy słabo nadzorował dostęp pracowników do niebezpiecznych materiałów. Małopolscy politycy nie byli też jednogłośni w ocenie wpływu wydarzeń związanych z działalnością niedoszłego zamachowca oraz ostatnio prof. Jacka Rońdy na akademickie autorytety. Sprawy Brunona K. oraz prof. Rońdy nie osłabią autorytetu środowiska naukowego - przekonywał w Radiu Kraków Andrzej Harężkak, wicewojewoda Małopolski z PSL. Są to jedynie przykłady zwykłej ludzkiej ułomności -mówił Harężlak:

Można być nawet wybitnym naukowcem i jednocześnie łamać zasady ładu społecznego. Jest to oczywiście naganne, ale nic z tym nie zrobimy. Cieszmy się, że działalność Brunona K. została wykryta i zastanówmy się, jakie wnioski wyciągnąć z tej sprawy.

Małopolscy politycy różnili się także w ocenie posła Ireneusza Rasia, który bez walki zrezygnował z ubiegania się o ponowne przywództwo w małopolskiej Platformie Obywatelskiej. Jeśli jest się sportowcem, a taki wizerunek budował poseł Platformy, to nie schodzi się samemu z boiska - przekonywał Włodzimierz Bernacki, poseł Prawa i Sprawiedliwości:

Sportowiec, kiedy jest w grze, nie chce schodzić z boiska po pierwszej połowie spotkania. Jeśli chce się być zawodnikiem i liderem, to gra się pełne 90 minut.

źródło:www.radiokrakow.pl
Wysłano 29 Października 2013 przez M.K.
214. i 215. posiedzenia senackiej Komisji Ustawodawczej
24 października br. odbędą się dwa posiedzenia senackiej Komisji Ustawodawczej.
Wysłano 24 Października 2013 przez M.K.
80. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej
24 października br. odbędzie się 80. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej.
Wysłano 24 Października 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem Radia Kraków 11.10.2013 r.
KORI-9CDD7S1_.jpg

Małopolscy politycy wybrali

O nominacjach do wyczynu i blamażu dyskutowali: Anna Prokop-Staszecka, krakowska radna z klubu Przyjazny Kraków i z PSL, Maciej Klima, senator Solidarnej Polski, Bogusław Sonik, poseł do Parlamentu Europejskiego z PO i Dariusz Szwed z Zielonego Instytutu.
Zdaniem Anny Prokop-Staszeckiej na miano blamażu zasługuje widmo utraty finansowania SKOZK-u z budżetu Kancelarii Prezydenta RP. Podobnego zdania był Dariusz Szwed i Maciej Klima. Jak przekonywał natomiast Bogusław Sonik - na miano blamażu zasługują pseudografficiarze, którzy na Prądniku Czerwonym namalowali pełne nienawiści napisy.

"Jeżeli SKOZK straci finansowanie, to będzie to nie tylko blamaż, ale przede wszystkim skandal" - przekonywała Anna Prokop-Staszecka. Wtórował jej Maciej Klima, który mówił, że zamach na pieniądze SKOZK był przygotowywany od dawna. "Jeżeli tak się stanie, będzie to niestety świadczyć o braku skuteczności polityków koalicji rządzącej z Małopolski" - przyznał Klima. Dariusz Szwed zwrócił natomiast uwagę, że pieniądze na zabytki, podobnie jak i kulturę władze traktują, jak koszty, a nie inwestycję. Bogusław Sonik grzmiał natomiast, że Kraków jest chłopcem do bicia. "Świadczy o tym nie tylko sytuacja związana ze SKOZK, ale również chociażby infrastruktura i skala wydatków z budżetu centralnego na inwestycje - przekonywał Sonik.

W kategorii wyczyn tygodnia dla większości gości na pochwałę zasługuje decyzja szefa MSW Bartłomieja Sienkiewicza o zwiększeniu liczby policjantów na ulicach Krakowa. Takiego zdania byli: Anna Prokop-Staszecka, Maciej Klima i Bogusław Sonik. Dariusz Szwed wyczynem określił natomiast postawę policjantki z Biecza, która po służbie zatrzymała pijanego kierowcę samochodu.

źródło: www.radiokraków.pl
Wysłano 21 Października 2013 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)