Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

Obchody 33. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych
Odpowiadając na zaproszenie bocheńskiej Solidarności Senator RP Maciej Klima uczestniczył w obchodach 33. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych.
Uroczystości rozpoczęto od mszy świętej odprawionej w intencji Ojczyzny i ludzi pracy w Bazylice Św. Mikołaja. Senator RP Maciej Klima wraz ze Zbigniewem Bachmińskim Radnym Gminy Bochnia złożyli wiązankę kwiatów pod tablicą błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki patrona Solidarności. W obchodach uczestniczyli przedstawiciele małopolskiej i bocheńskiej Solidarności, przedstawiciele władz powiatu, miasta i środowisk kombatanckich.


Wysłano 03 Września 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem Radia Kraków 23.08.2013r.
JPAK-92RC84588x300.gif

Senator Maciej Klima był gościem Radia Kraków podczas porannej rozmowy komentował ostatnie wydarzenia na scenie politycznej.

M. Klima: 30% członków PO nie akceptuje D. Tuska
To wizerunkowe zwycięstwo Jarosława Gowina - tak o wynikach głosowania na szefa PO mówi senator Solidarnej Polski Maciej Klima. Jarosław Gowin w głosowaniu korespondencyjnym uzyskał 20% poparcie.
Wynik ten jeszcze się zmieni, po doliczeniu głosów oddanych przez internet. Jeśli Gowin uzyska 20% głosów, przy 10% głosów nieważnych to oznacza, że jedna trzecia członków PO nie chce przywództwa Donalda Tuska - mówił senator Klima w Radiu Kraków.

Jarosław Gowin jest wartościowym politykiem, otwartym na różne środowiska. Umie słuchać i rozmawiać. Mam nadzieję, że uzyska satysfakcjonujący wynik, który będzie przestrogą dla Donalda Tuska - mówił senator Klima.

Solidarna Polska chce łączyć środowiska prawicowe - tak senator Klima odpowiedział na pytanie czy Solidarna Polska będzie zainteresowana zaproszeniem w swoje szeregi Gowina jeśli opuści on PO. Wyniki głosowania na szefa PO poznamy o 10.00

źródło: www.radiokrakow.pl
Wysłano 23 Sierpnia 2013 przez M.K.
69. rocznica Powstania Warszawskiego - oddajmy hołd bohaterom
v2.jpg Godzina „W” – 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17:00 – była początkiem Powstania Warszawskiego, w którym wzięli udział żołnierze AK pochodzący niemal ze wszystkich regionów Polski. Niemcy i Sowieci po obu stronach frontu zwalczali oddziały idące Powstaniu na pomoc. Powstanie Warszawskie było walką o niepodległość całego kraju i wolność wszystkich Polaków.

1 sierpnia o 17:00, kiedy w całym kraju zawyją syreny, gdziekolwiek będziesz – zatrzymaj się, uczcij chwilą ciszy tych, którzy walczyli i ginęli za Twoja wolność.Wyjdź z domu, wysiądź z samochodu, na minutę oderwij się od pracy. Pokaż innym, że pamiętasz. Złóż hołd bohaterom.

źródło: www.ipn.gov.pl
Wysłano 01 Sierpnia 2013 przez M.K.
Inauguracja obchodów Dni Św. Kingi w Wieliczce
Senator RP Maciej Klima 19 lipca 2013 r. wziął udział w uroczystej inauguracji obchodów święta miasta. W Centrum Edukacyjno - Rekreacyjnym "Solne Miasto" odbył się III Międzynarodowy Festiwal Poznajemy Kulturę Europy. Podczas festiwalu zaprezentowały się zespoły z Serbii, Węgier oraz ZR "Mietniowiacy", ZPiT "Raciborsko" oraz Dziecięco - Młodzieżowy Zespół Folklorystyczny z Kokotowa.

Święto miasta było również okazją do spotkania przedstawicieli miast partnerskich Wieliczki tj. Francji, Niemiec oraz Włoch i Portugalii. Wieliczka gościła również Ambasadora Rzeczypospolitej Polskiej w Portugalii - prof. Bronisława Misztala.

Wśród zaproszonych gości byli także Senator RP Bogdan Klich, Poseł RP Jan Ziobro, Wicemarszałek Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, Starosta Wielicki Jacek Juszkiewicz, przedstawiciele rady miejskiej Wieliczka i rady powiatu Wielickiego.


152548_image001.jpg152551_image004.jpg152554_image007.jpgimage001.jpgimage006.jpg

fot. UMiG Wieliczka
Wysłano 25 Lipca 2013 przez M.K.
70. rocznica krwawej niedzieli na Wołyniu
"Czy pamiętasz Panie Boże
Nad Wołyniem łunę krwawą
I ten krzyk z płonącej chaty
Mordowanych przez sąsiadów.
Chyba byłeś w w tamtej porze
Gdzieś po innej stronie świata,
Bo byś pewnie się zasmucił
i przystanął, i zapłakał... (...)

Czy spamiętasz Panie Świata,
Męczenników tych z Wołynia,
Umierali z myślą o Tej,
która nigdy nie zaginie.
Polska o nich zapomniała,
rozpłynęła się w oddali,
Czasem drżąca ręka starca
świeczkę jeszcze tu zapali.
Porastają chwastem zgliszcza,
groby toną w bujnej trawie,
Jutro już nie będzie komu
świeczki za Nich tu postawić"

Lech Makowiecki


11 lipca 1943 r. w niedzielę nazwaną później krwawą, ukraińscy nacjonaliści zaatakowali śpiące jeszcze bezbronne wsie i osady polskie w powiatach włodzimierskim, horochowskim i kowelskim. W tym dniu OUN-UPA zaatakowała 99 wsi. Oddziały UPA-OUN były wspierane przez ludność ukraińską a zbrodnie dokonywane na Polakach cechowało ogromne okrucieństwo nie oszczędzano nikogo mordowano niemowlęta, kobiety, dzieci i starców, mordowano wiernych zgromadzonych w kościołach podczas nabożeństw. Celem ludobójstwa było usunięcie całej grupy narodowej Polaków. Ofiary tych zbrodni szacuje się na ponad 100 tysięcy.

„Nie o zemstę, ale o pamięć wołają ofiary”
Wysłano 11 Lipca 2013 przez M.K.
37. posiedzenie Senatu RP
11 i 12 lipca 2013 r. odbędzie się 37. posiedzenie Senatu RP.

Porządek posiedzenia Senatu RP uwzględnia zgłoszony przez Senatora Macieja Klimę wniosek o przedstawienie przez Ministra Finansów informacji o działalności instytucji parabankowych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z uwzględnieniem zagrożeń dla obywateli i systemu finansów publicznych.
Wysłano 10 Lipca 2013 przez M.K.
72. i 73. posiedzenia senckiej Komisji Spraw Unii Europejskiej
10 i 11 lipca 2013 r. odbędą się dwa posiedzenia senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej.
Wysłano 10 Lipca 2013 przez M.K.
Posiedzenia senackiej Komisji Ustawodawczej
10, 11 i 12 lipca 2013 r. odbędą się posiedzenia senackiej Komisji Ustawodawczej
Wysłano 10 Lipca 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem Radia Kraków 29.06.2013 r.
JPOA-995F3E588x300.jpg
fot. Jacek Bańka


Wyczyn tygodnia dla krakowskiej policji za zatrzymanie wandali-graficiarzy - 45 głosów internautów. Na drugim miejscu Zamek Żupny i bocheńska kopalnia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO - 38 głosów. Pierwsze głosowanie nad budżetem obywatelskim w Krakowie zdobyło 12 głosów.

Blamaż tygodnia za wahadłowy ruch na zakopiance w Białym Dunajcu i pierwsze protesty górali przeciwko Olimpiadzie w Zakopanem czyli początek sezonu pod Tatrami 45 głosów internautów. Fałszywe alarmy bombowe w Krakowie i Chrzanowie zdobyły drugie miejsce - 27 głosów. Krakowski obwarzanek zagrożony to blamaż według 21 internautów.

Łącznie w głosowaniu udział wzięło 188 osób.


Takie były nasze propozycje.

WYCZYN:

1. Graficiarze - wandale zatrzymani przez krakowską policję. Wreszcie. - policjanci zatrzymali grafficiarzy zaznaczających swoją sympatię do klubów piłkarskich na elewacjach budynków. Wandale odpowiedzą przed sądem – jeden z nich usłyszał zarzut nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych. Więcej...

2. Pierwsze głosowanie nad budżetem obywatelskim w Krakowie. - Zakup ogrodowych ławek dla mieszkańców domu pomocy przy ulicy Helclów oraz renowacja parkietu i okien w Zespole Szkół Energetycznych przy ulicy Loretańskiej. To projekty, które zostaną zrealizowane w Dzielnicy I w Krakowie, w ramach budżetu partycypacyjnego. Więcej...

3. Zamek Żupny i bocheńska kopalnia wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. - czasie 37. sesji Komitetu Światowego Dziedzictwa UNESCO zapadła decyzja w sprawie wpisu Zamku Żupnego i bocheńskiej kopalni na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Więcej...

źródło: www.radiokrakow.pl
Wysłano 03 Lipca 2013 przez M.K.
36. posiedzenie Senatu RP
3 i 4 lipca 2013 r. odbędzie się 36. posiedzenie Senatu RP.
Wysłano 03 Lipca 2013 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)