Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

67. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej
22 maja 2013 r. odbędzie się 67. posiedzenie senackiej Komisji Spraw Unii Europejskiej.
Wysłano 22 Maja 2013 przez M.K.
15 i 16 maja odbędzie się 33. posiedzenie Senatu RP
15 i 16 maja 2013 r. odbędzie się 33. posiedzenie Senatu RP.
Wysłano 14 Maja 2013 przez M.K.
157. i 158. posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej
14 maja 2013 r. odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji, Komisji Gospodarki Narodowej, Komisji Ustawodawczej (cd).
Wysłano 14 Maja 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima wziął udział w procesji ku czci św. Stanisława z Wawelu na Skałkę

12 maja 2013 r. Senator Maciej Klima wziął udział w tradycyjnej corocznej procesji ku czci św. Stanisława Biskupa Patrona Polski z Wawelu na Skałkę.

Podczas procesji niesiono relikwie św. Stanisława Biskupa, św. Wojciecha a także relikwiarz bł. Jana Pawła II.

Procesję prowadził abp John Myers ze Stanów Zjednoczonych. On także przewodniczył uroczystej mszy świętej.
Wysłano 13 Maja 2013 przez M.K.
Konferencja prasowa Solidarnej Polski w sprawie ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz ustawy Kodeks wykroczeń
DSC065231.JPG

13 kwietnia 2013 r. Senator Maciej Klima wraz z Przewodniczącym KP Solidarna Polska Posłem Arkadiuszem Mularczykiem na konferencji prasowej w Krakowie poinformowali o przygotowanym przez Solidarną Polskę projekcie ustawy o zmianie ustawy o broni i amunicji oraz ustawy - Kodeks wykroczeń.

Projekt ustawy zostanie niebawem złożony do laski marszałkowskiej.

Treść projektu ustawy:

SP_ustawa_001.jpgSP_ustawa1.jpgSP_ustawa2.jpgSP_ustawa3.jpgSP_ustawa4.jpgSP_ustawa5.jpgSP_ustawa6.jpg
Wysłano 13 Maja 2013 przez M.K.
222. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Konstytucja_3_Maja.jpg


Senator Maciej Klima wziął udział w obchodach 222. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Krakowie.

Obchody zainaugurowa uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny w Katedrze na Wawelu odprawiona pod przewodnictwem Kardynała Stanisława Dziwisza.
Senator Maciej Klima wraz z ppłk Franciszkiem Oremusem Prezesem Zarządu Głównego Stowarzyszenia Żołnierzy Armii Krajowej i Więźniów Politycznych złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Grunwaldzkim na Placu Matejki.
Wysłano 06 Maja 2013 przez M.K.
Senator Maciej Klima gościem Radia Kraków 26.04.2013 r.
KORI-975EKK2_lI.jpg

fot. Jacek Bańka

WYCZYN I BLAMAŻ TYGODNIA. WYNIKI

O nominacjach do miana blamażu i wyczynu w sobotę dyskutowali małopolscy politycy.

Idea przenoszenia fragmentów wybitnych dzieł malarskich na ściany krakowskich bloków zasługuje na miano wyczynu tygodnia - mówili zgodnie goście Radia Kraków. Pierwszy mural wykorzystujący obraz Marii Jaremy ozdobił już jeden z bloków na Azorach - teraz przedstawiciele lokalnej inicjatywy obywatelskiej myślą o kolejnych. Jak podkreślał Jerzy Fedorowicz, poseł Platformy Obywatelskiej, to wyjątkowy pomysł na promocję Krakowa i samych Azorów:

Jestem piekielnie wściekły na siebie, że sam tego nie wymyśliłem. Wygląda to rewelacyjnie i na pewno zrobi olbrzymie wrażenie na tych, którzy odwiedzać będą Kraków i Azory.

Goście programu byli również jednomyślni w sprawie zatwierdzonego przez Tarnów budżetu partycypacyjnego. Tarnów, jako pierwsze miasto w Małopolsce, decyzję o podziale 2 mln zł powierzył samym mieszkańcom. Jest to sposób, by przekonać obywateli, że mają na coś wpływ - przekonywała Joanna Senyszyn, europosłanka Sojuszu Lewicy Demokratycznej:

To dlatego mamy taką słabą frekwencję wyborczą, bo obywatelom wydaje się, że na nic nie mają wpływu. Dlatego jeśli teraz zobaczą, że sami będą mogli podzielić te 2 miliony, to być może przekonają się, że ich głos się jednak liczy.

Burzliwą dyskusję wywołała natomiast sprawa rozszerzenia w Krakowie strefy płatnego parkowania. W środę Rada Miasta podjęła decyzję o rozszerzeniu tego obszaru o Stare Podgórze oraz część Krowodrzy, Zwierzyńca i Grzegórzek. Pomysł podzielił jednak krakowskich radnych, dlatego uchwała została przyjęta większością zaledwie 3 głosów. Józef Pilch, wiceprzewodniczący Rady Miasta z Prawa i Sprawiedliwości, tłumaczył, że zdrowy rozsądek podpowiadał, by głosować za:

Proszę zaparkować samochód w okolicach sądu, albo w Podgórzu obok któregoś z urzędów. To właśnie dlatego powiększamy strefę, aby można tam było przyjechać, załatwić swoją sprawę, a następnie odjechać. Teraz wolne miejsca przez cały dzień blokują tam samochody z rejestracjami spoza Krakowa.

Małopolscy politycy nie byli też jednomyślni w sprawie zamknięcia przez małopolskiego wojewodę sektora dla kibiców gości na stadionie Wisły Kraków. Dlatego fani Widzewa ŁÓdź nie zostali wczoraj wpuszczeni na trybuny. Ta decyzja nie spodobała się szefowi PZPN, Zbigniewowi Bońkowi, który poddał przy tym w wątpliwość sens organizowania w Krakowie spotkań reprezentacji Polski. Słowa te wzburzyły Macieja Klimę, senatora Solidarnej Polski:

Jeżeli szef PZPN zaczyna w ten sposób straszyć urzędnika państwowego, to dla mnie jest to wyraźna próba nacisku. Taki sposób załatwiania spraw mi nie odpowiada zwłaszcza, że wiedza Bońka o stanie bezpieczeństwa w Krakowie nie jest chyba wystarczająca.

Rozstrzygniecie plebiscytu w poniedziałkowym programie Co Niesie Dzień po godz. 8.30.

źródło: www.radiokrakow.pl
Wysłano 29 Kwietnia 2013 przez M.K.
Nie dla kradzieży od 1000 zł
Wysłano 26 Kwietnia 2013 przez M.K.
154. i 155. posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej
24 kwietnia 2013 r. odbędzie się posiedzenie senackiej Komisji Ustawodawczej.
Wysłano 24 Kwietnia 2013 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)