Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

Wizyta delegacji Polsko-Armeńskiej Grupy Parlamentarnej w Erywaniu
W dniach od 12 do 15 maja Senator Maciej Klima wiceprzewodniczący Polsko-Armeńskiej Grupy Parlamentarnej wraz z Senatorem Łukaszem Abgarowiczem przewodniczącym oraz posłami: Zbigniewem Chmielowcem i Janem Rzymełką złożyli wizytę w stolicy Republiki Armenii w Erywaniu spotykając się m.in.
z przedstawicielami parlamentu Armenii tworzącymi Armeńsko-Polską Grupę Parlamentarną.

Polska delegacja odwiedziła m.in.: Zgromadzenie Narodowe Republiki Armenii w Erywaniu spotykając się z Przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego panem Hovikiem Abrahamyanem. Podczas wizyty delegacja polska spotkała się również
z Ambasadorem RP w Erywaniu panem Zdzisławem Raczyńskim oraz panią Nairą Zohrabian Przewodniczącą Komisji ds. Integracji Europejskiej Zgromadzenia Narodowego Republiki Armenii.
Wysłano 21 Maja 2010 przez M.K.
24 maja odbędzie się spotkanie sympatyków oraz członków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Niepołomicach
24 maja o godzinie 18.00 w filii Biura Senatorskiego Senatora Macieja Klimy
w Niepołomicach przy ul. 3-go Maja 1 odbędzie się spotkanie sympatyków oraz członków Komitetu PiS z Niepołomic.
Wysłano 21 Maja 2010 przez M.K.
Spotkanie sympatyków oraz członków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w powiecie wielickim
17 maja w Powiatowym Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce odbyło się spotkanie sympatyków oraz członków Komitetu Prawa i Sprawiedliwości z powiatu wielickiego.

W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Senator Maciej Klima, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz oraz członkowie Zarządu Komitetu PiS w Wieliczce Andrzej Wenda
i Roman Wcisło
. Podczas spotkania przedstawiono kalendarz wyborczy wyborów prezydenckich przypadających na 20 czerwca br. Podsumowano akcję zbierania podpisów poparcia dla kandydata na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Jarosława Kaczyńskiego i podziękowano za zaangażowanie podczas zbierania podpisów. Była również możliwość przystąpienia do Społecznego Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego Kandydata na Urząd Prezydenta RP
Wysłano 21 Maja 2010 przez M.K.
Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja
Tegoroczne obchody upamiętniające 219 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja
w których uczestniczył Senator Maciej Klima odbywały się w Wieliczce w cieniu tragedii, która wydarzyła się w Smoleńsku.

Po mszy świętej w intencji Ojczyzny nastąpił przemarsz pocztów sztandarowych pod Pomnik Odrodzenia Polski gdzie burmistrz Wieliczki Artur Kozioł rozpoczął obchody kierując do zebranych następujące słowa:

„Patrząc na ten drewniany krzyż katyński razem z wami oddaję cześć i chylę głowę wspominając Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego i tych wszystkich, którzy zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem. Niech chwila ciszy na rozpoczęcie dzisiejszych uroczystości będzie podziękowaniem za ich życie i pracę dla naszej Ojczyzny”

Senator Maciej Klima, członek Zarządu Województwa Małopolskiego Wojciech Kozak, starosta wielicki Jacek Juszkiewicz, burmistrz Wieliczki Artur Kozioł oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Wieliczce Zbigniew Zarębski zapalili znicze pod Krzyżem Katyńskim.


czol.jpgDSC02476.jpgDSC02509.jpgDSC02518.jpgDSC02567.jpg

Fot.:UMiG Wieliczka
Wysłano 06 Maja 2010 przez M.K.
Zbieranie podpisów poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP
cv_p2_ipn6eo.jpg Szanowni Państwo, zachęcamy do zbierania podpisów poparcia dla kandydatury Jarosława Kaczyńskiego na Prezydenta RP.

Wzór karty poparcia, instrukcję zbierania podpisów oraz wszelkie informacje znajdziecie Państwo na stronie: Serwis Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego

Zachęcamy Państwa do składania podpisów poparcia pod kandydaturą Jarosława Kaczyńskiego w biurze senatorskim od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 16.00
Wysłano 27 Kwietnia 2010 przez M.K.
Kondolencje
Z wielkim bólem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci

Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Pana LECHA KACZYŃSKIEGO oraz Jego małżonki MARII,

a także najwybitniejszych reprezentantów Narodu Polskiego, którzy zginęli w służbie Ojczyźnie. Wraz z mieszkańcami Miasta i Gminy Wieliczka łączymy się w bólu z wszystkimi rodakami pogrążonymi w smutku.

Rodzinie i bliskim ofiar katastrofy składamy wyrazy najgłębszego współczucia

Zbigniew Zarębski Artur Kozioł Maciej Klima
Przewodniczący Rady Burmistrz Wieliczki Senator RP
Miejskiej w Wieliczce
Wysłano 12 Kwietnia 2010 przez M.K.
Wieliczanie złożą hołd śp. Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej Lechowi Kaczyńskiemu, polskiej delegacji oraz ofiarom mordu Katyńskiego
Senator RP Maciej Klima pragnie zachęcić mieszkańców Wieliczki do udziału w Mszy Świętej w intencji śp. Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego, wszystkim tragicznie zmarłych w katastrofie w Smoleńsku oraz ofiar Katyńskich. Msza Święta odbędzie się 13 kwietnia o godzinie 11.00 w kościele św. Klemensa w Wieliczce. Po nabożeństwie ok godz. 12.00 pod Pomnikiem Niepodległości, każdy z nas będzie mógł zapalić symboliczny znicz upamiętniający zamordowanych w Katyniu oraz ofiary katastrofy lotniczej w Smoleńsku.

44f25ef0afe23dfa3fdc70fd78442b27,14,1,4.jpg

Zdjęcie źródło: www.prezydent.pl


47fd6b022b70cabe21fafbcbf27bc64c,9,1,4.jpg
(Warszawa, Stare Miasto)

Zdjęcie źródło: www:tvn24.pl
Wysłano 12 Kwietnia 2010 przez M.K.
Śmierć Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i żałoba narodowa
KIR.jpg

Po tragicznej śmierci Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, małżonki Marii Kaczyńskiej w Smoleńsku oraz osób będących na pokładzie prezydenckiego samolotu wchodzących w skład delegacji rządowej Marszałek Sejmu RP Bronisław Komorowski ogłosił 7-dniową żałobę narodową.
W dniu 11 kwietnia o godzinie 12.00 w hołdzie ofiarom zarządzono dwie minuty ciszy.

Słowa Marszałka Senatu Bogdana Borusewicza:

"Dotknęła nas jedna z największych tragedii we współczesnej historii Polski. W katastrofie samolotu rządowego w Smoleńsku zginął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński wraz z żoną Marią Kaczyńską i przedstawiciele najwyższych władz państwowych, dowództwa sił zbrojnych, członkowie Rodzin Katyńskich. W tej katastrofie bolesną stratę poniósł Senat RP. Na pokładzie tupolewa znaleźli się: wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek, senator Janina Fetlińska, senator Stanisław Zając. Kluczowe postaci polskiego życia politycznego i społecznego udawały się na uroczystości do Katynia, by oddać hołd pomordowanym polskim oficerom. Rodzinom ofiar i bliskim składam wyrazy głębokiego współczucia".
Wysłano 12 Kwietnia 2010 przez M.K.
Węgierskie Spotkanie Przedstawicieli Parlamentarnych Komisji Spraw Unii Europejskiej Państw Grupy Wyszehradzkiej
visegradmaps.jpg W dniach od 23 do 25 lutego 2010 r. Senator Maciej Klima uczestniczył w cyklicznym spotkaniu Przedstawicieli Parlamentarnych Komisji do Spraw Unii Europejskiej państw wchodzących w skład Grupy Wyszehradzkiej.

W skład polskiej grupy parlamentarnej wchodziły:
Sejmowa Komisja do Spraw Unii Europejskiej, którą reprezentowali Posłowie:
Stanisław Rakoczy - Przewodniczący komisji,
Tadeusz Iwiński - Zastępca Przewodniczącego komisji,
Andrzej Gałażewski - Zastępca Przewodniczącego komisji.
Senacka Komisja Spraw Unii Europejskiej, którą reprezentowali Senatorowie:
Edmund Wittbrodt - Przewodniczący komisji,
Maciej Klima - Zastępca Przewodniczącego komisji.
Wysłano 04 Marca 2010 przez M.K.
Jubileuszowe Spotkanie Noworoczne w Wieliczce
8 stycznia Senator RP Maciej Klima wziął udział w Jubileuszowym Spotkaniu Noworocznym w Wieliczce. Spotkanie zainaugurowało Jubileusz 720-lecia Królewskiego Górniczego Wolnego Miasta Wieliczka.
Podczas spotkania przekazano na ręce burmistrza Wieliczki Artura Kozioła umowę
o dofinansowanie projektu "Budowa kanalizacji w gminie Wieliczka" współfinansowanego z Funduszu Spójności przez Krzysztofa Bolka ,prezesa WFOŚiGW w Krakowie oraz przez Marszałka Województwa Małopolskiego Marka Nawarę umowę o dofinansowanie projektu "Rewitalizacja ciągów komunikacyjnych, skwerów i placów w centrum miasta Wieliczka - strefa inwestycyjna" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.
Wysłano 18 Stycznia 2010 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)