Poker

Poker to jedna z ponadczasowych klasyków kasyn, którą można znaleźć u niemal każdego dostawcy gier hazardowych online (lub w kasynie stacjonarnym). Tym, co odróżnia tę grę karcianą od innych gier hazardowych w kasynie online, jest myślenie strategiczne. Zatem nie tylko hazard wymaga szczęścia: przykładami takich gier są ruletka i automaty do gry. Tylko generator liczb losowych lub ruch piłki określa, czy przegrałeś zakład. Nie masz wpływu na wynik i po prostu nie wiesz, czego się spodziewać. Oczywiście szczęście również odgrywa ważną rolę w pokerze, ale nie tylko o szczęście chodzi.

Historia pokera

Poker

Korzenie pokera sięgają początków XIX wieku, a ojczyzną pokera są Stany Zjednoczone. Nie oznacza to jednak, że poker jest zupełnie nową grą losową w porównaniu do blackjacka czy ruletki. Historycy nie wypracowali jeszcze opinii na temat początków pokera, ale według niektórych dokumentów gra As-Nas istnieje od czasów Persów. Podobne mecze odbyły się w Irlandii, Wielkiej Brytanii i Francji.

Poker był aktywnie uprawiany w Stanach Zjednoczonych w pierwszej połowie XX wieku. Jednak przez długi czas w pokera nie grano w kasynach, ale raczej w ramach turniejów pokerowych (World Series of Poker). Dopiero pod koniec XX wieku kasyna w Ameryce przyjęły tę popularną grę turniejową. Wiele książek o pokerze ukazało się dopiero pod koniec XX wieku. Koniec lat 80. to czas wielkiego boomu pokerowego, kiedy w Kalifornii zalegalizowano trzy odmiany pokera. W 2009 roku w Szwajcarii utworzono pierwszy organ regulacyjny pokera, Międzynarodową Federację Pokera. Jednak poker jest prawdopodobnie jedyną grą losową, w którą gra się w różnych kasynach fizycznych i wirtualnych, a także w turniejach i mistrzostwach świata. Jedno z najsłynniejszych mistrzostw świata w pokerze nosi nazwę „The Table”. Poker to także dyscyplina, na którą stawia zakłady wielu ludzi na całym świecie.

Zasady gry w pokera

Obecnie w kasynach online istnieje niezliczona ilość odmian pokera, od pokera Texas Hold ’em i pokera Omaha po różne rodzaje gier pokerowych online (poker z prawdziwymi krupierami). Zaloguj się do National Casino i podziwiaj, ile jest dzisiaj gier w pokera. Jednak podstawy pozostają takie same: krupierzy rozdają graczom od pięciu do dziewięciu kart.

Założenie jest takie, że kończysz grę z najlepszą ręką. Niektóre kombinacje kart w pokerze mają swoje własne nazwy. Na przykład poker to kombinacja (ręka) pięciu kart tego samego koloru. Mogą to być karty z liczbami, a także kombinacje z kartami K, Q, J, A. Istnieją również inne kombinacje: strit, dwie pary, kolor, kareta itp. Na przykład kombinacja czterech dwójek nazywana jest kwadratem.

Wskazówki dla graczy w pokera w kasynach online

Poker

Poker to bardzo ekscytująca, ale jednocześnie skomplikowana gra karciana. Tutaj przygotowaliśmy dla Ciebie kilka wskazówek, jak zwiększyć swoje szanse na wygraną. Pierwsze 8 wskazówek dotyczy wyłącznie pokera, natomiast wskazówki od 9 do 16 są uniwersalne dla wszystkich gier losowych (co nie czyni ich mniej istotnymi):

 1. Zapoznaj się z zasadami konkretnej gry w pokera. Zasady gry różnią się znacznie w zależności od gry.
 2. Nie wchodź pierwszy do puli.
 3. Naucz się skutecznych i niezawodnych blefów.
 4. Dostosuj, jeśli nie jesteś pewien.
 5. Naucz się różnych taktyk („Luźna”, „Agresywna”, „Tight”).
 6. Na razie graj tylko przy stole pokerowym.
 7. Zacznij grać małymi zakładami.
 8. Unikaj rozpraszania uwagi podczas gry w pokera w kasynach online.
 9. Zawsze graj w pokera z bankrollem.
 10. Graj w pokera tylko o stałych godzinach i w określone dni (np. 1 godzina w sobotę i niedzielę).
 11. Nigdy nie próbuj grać dalej, aby nadrobić straty nowymi zwycięstwami.
 12. Nigdy nie graj w pokera, jeśli jesteś chory lub jesteś pod wpływem alkoholu lub narkotyków.
 13. Przestań grać, jeśli zauważysz oznaki uzależnienia od hazardu
 14. Unikaj hazardu, jeśli masz już problemy z hazardem.
 15. Grając, myśl o zabawie i przyjemności, a nie o zysku.
 16. Przeanalizuj swoje zachowanie w grze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *