Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

Dni Jana Pawła II w Wieliczce
Przygotowania do beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II w Wieliczce obfitowały
w wiele różnorodnych i wzruszających wydarzeń.
16 kwietnia w ramach Dni Jana Pawła II Senator Maciej Klima w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie uczestniczył w spotkaniu prezydentów, burmistrzów Związku Miast Polskich z księdzem Kardynałem Stanisławem Dziwiszem oraz z księdzem Janem Kabzińskim Prezesem Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się".
Wysłano 21 Kwietnia 2011 przez M.K.
Spotkanie z mieszkańcami Wieliczki
Senator RP Maciej Klima 5 kwietnia spotkał się z mieszkańcami Wieliczki w Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce. Podczas spotkania zostały poruszone tematy dotyczące aktualnej sytuacji gospodarczej w tym m.in. służby zdrowia oraz Otwartych Funduszy Emerytalnych.

W związku ze zbliżającą się I rocznicą katastrofy smoleńskiej przedstawiono uczestnikom spotkania działania jakie zostały podjęte przez polskie organy państwowe dotyczące wyjaśnienia katastrofy lotniczej z 10 kwietnia 2010 r.

004.jpg

002.jpg
Wysłano 06 Kwietnia 2011 przez M.K.
Oddajmy hołd 10 kwietnia
znicz-3.jpg"W dniu 10 kwietnia 2011 r. mija pierwsza rocznica tragicznej katastrofy w Smoleńsku, w której zginęli wybitni Przedstawiciele Narodu Polskiego, w tym Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Kaczyński, Pierwsza Dama Maria Kaczyńska, Prezydent RP na Uchodźstwie Ryszard Kaczorowski.Ich śmierć zjednoczyła w bólu i żałobie wszystkich Polaków. Pamięć o tej stracie pozostaje wciąż żywa w naszych sercach"

Zwracamy się tez z prośbą o wywieszenie w tym dniu biało-czerwonych flag
z kirem.

Prosimy o oddanie hołdu 10 kwietnia w godzinie tragedii o 8.41 poprzez zatrzymanie się pieszych oraz samochodów na minutę i naciśnięcie klaksonu samochodowego lub też uruchomienie syren.


Obchody I rocznicy katastrofy smoleńskiej w powiecie wielickim

Wieliczka
godz. 10.00 uroczysta msza święta w kościele pw. św. Klemensa
godz. 11.00 po mszy świętej przemarsz pod Krzyż Katyński i zapalnie zniczy

Niepołomice
godz.13.00 uroczysta msza święta w kościele pw. Dziesięciu Tysięcy Męczenników
godz. 14.00 odsłonięcie tablicy pamiątkowej umieszczonej na murach kościoła upamiętniającej ofiary katastrofy

Łazany
godz. 14.00 uroczysta msza święta w Kościele Parafialnym pw. Znalezienia Krzyża Świętego w Łazanach
godz. 15.00 po mszy świętej poświęcenie Krzyża Katyńskiego oraz ziemi przywiezionej z miejsca katastrofy.
Wysłano 06 Kwietnia 2011 przez M.K.
Rozmowy z Prezydentem RP o problemach szkolnictwa wyższego
W czwartek, 24 marca br. w Pałacu Prezydenckim odbyło się spotkanie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego z przewodniczącym sejmowej Komisji Obrony Narodowej Stanisławem Wziątkiem, przewodniczącym senackiej Komisji Obrony Narodowej Maciejem Klimą oraz przewodniczącym sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży Andrzejem Smirnowem.

Spotkanie poświęcone było problemom szkolnictwa wojskowego. Uczestniczył w nim także szef BBN minister Stanisław Koziej.

Źródło: Biuro Bezpieczeństwa Narodowego
Wysłano 31 Marca 2011 przez M.K.
Senacka Komisja Obrony Narodowej Nowe wątki katastrofy TU-154M - artykuł w Panoramie Powiatu Wielickiego
Trwające siedem godzin spotkanie Komisji Obrony Narodowej poszerzyło dotychczasową wiedzę senatorów o katastrofie w Smoleńsku. Warto zaznaczyć, że 10 kwietnia zginął Prezydent RP prof. Lech Kaczyński, poprzedni przewodniczący Komisji, senator Stanisław Zając, ale także całe dowództwo wojsk: szef sztabu generalnego, dowódcy wojsk lądowych, lotnictwa, specjalnych, marynarki wojennej. Senatorzy zajmujący się zagadnieniami bezpieczeństwa narodowego muszą mieć w związku z katastrofą TU-154M jak najszerszą wiedzę. Wylot z Warszawy w dniu 10 kwietnia 2010 roku nastąpił z lotniska wojskowego, samolotem wojskowym z wojskową załogą. Na pokładzie samolotu był Prezydent RP Lech Kaczyński z dowódcami wszystkich rodzajów wojsk. Dlatego po posiedzeniu nie formułowano żadnych wniosków, zadawano pytania wyłącznie dotyczące szczegółów wydarzeń z 10 kwietnia i podejmowanych przez stronę polską działań oraz najnowszych faktów i raportów. Uczestników posiedzenia poświęconego informacji polskich organów państwowych o działaniach podjętych w związku z katastrofą TU-154M 10 kwietnia 2010r. powitał przewodniczący Komisji Obrony Narodowej Senatu Rzeczypospolitej Polskiej Maciej Klima.
Wysłano 16 Marca 2011 przez M.K.
Spotkanie z Prezydentem RP
2 marca w Pałacu Prezydenckim, na wniosek Senackiej Komisji Obrony Narodowej Prezydent RP Bronisław Komorowski spotkał się z Prezydium Komisji w skład którego wchodzą: Maciej Klima Przewodniczący Komisji Obrony Narodowej, Andrzej Owczarek Zastępca Przewodniczącego oraz Henryk Górski Zastępca Przewodniczącego, w spotkaniu uczestniczył również minister Stanisław Koziej Szef BBN.

Podczas rozmowy omówione zostały priorytetowe dla bezpieczeństwa Polski kierunki nowej Koncepcji Strategicznej NATO, polityczne i militarne uwarunkowania udziału Sił Zbrojnych RP w operacji wojskowej NATO w Afganistanie oraz plany rozwoju Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.
Podkreślono fakt uwzględnienia w strategii sojuszniczej podstawowych priorytetów polskiego bezpieczeństwa, w tym znaczenia obrony kolektywnej na podstawie art. 5 traktatu waszyngtońskiego, wraz z mechanizmami implementacyjnymi w postaci planów ewentualnościowych oraz ćwiczeń i manewrów wojskowych.

Ponadto zgodzono się, że polska strategia wobec Afganistanu powinna być realizowana w ramach strategii sojuszniczej, z uwzględnieniem stopniowego przekształcania operacji bojowej w misję szkoleniową do końca 2012 roku i ostatecznego jej zakończenia w roku 2014.
Wysłano 04 Marca 2011 przez M.K.
Boże Narodzenie 2010 r.
strona.jpg
Wysłano 23 Grudnia 2010 przez M.K.
Dzień Solidarności w Krakowie
W sobotę 4 września w Krakowie Senator Maciej Klima wziął udział w obchodach 30 rocznicy powstania Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”. Uroczystość rozpoczęto mszą św. w katedrze na Wawelu w intencji Ojczyzny i „Solidarności” celebrowaną przez Jego Eminencję Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza.

Po mszy św. złożono kwiaty pod Krzyżem Katyńskim później w Teatrze im. Juliusza Słowackiego rozpoczęto drugą część obchodów Jubileuszu tj. zebranie Delegatów NSZZ „Solidarność” oraz Sesję Rady Miasta Krakowa podczas której wręczono Małopolskiej „Solidarności” medal „750-lecia lokacji Miasta Krakowa”.

Wmurowanie tablicy „Nie oddamy Sierpnia” było głównym punktem obchodów na Rynku Głównym. Uroczystością towarzyszyły występy artystyczne, koncerty, wystawy.
Wysłano 10 Września 2010 przez M.K.
Odznaczenia za wieloletnią służbę dla zasłużonych pracowników Urzędu Miasta i Gminy Wieliczka
14 czerwca Senator Maciej Klima wziął udział w uroczystościach odznaczenia zasłużonych pracowników UMiG Wieliczka złotymi medalami za długoletnią służbę, które z rąk Podsekretarza Stanu w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy przyjęli: Zofia Batko - Skarbnik Gminy Wieliczka, Fryderyka Batko - wieloletni kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Grażyna Chlebda - kierownik Miejsko - Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Jerzy Cholewa - Inspektor ds. sportu, Zofia Hankus-Wszołek - wieloletnia dyrektor Powiatowej i Miejskiej Publicznej Biblioteki w Wieliczce oraz Lucyna Piotrowska - kierownik Wydziału Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP Andrzej Duda skierował do zebranych następujące słowa: "Jestem szczególnie wzruszony, że mogę wręczyć medale nadane przez nieżyjącego już Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Lecha Kaczyńskiego. Jest to dla mnie tym bardziej ważna chwila, gdyż pamiętam jak wielką uwagę przywiązywał Prezydent Kaczyński do odznaczeń nadawanych za sumienną, rzetelną pracę osobom, których codzienna praca nie jest przedmiotem zainteresowania mediów a jest niezbędna dla funkcjonowania lokalnej społeczności"

Uroczystość odbyła się w wielickim magistracie przy udziale burmistrza Miasta i Gminy Wieliczka Artura Kozioła, wiceburmistrza Henryka Gawora, sekretarza Adama Panusia oraz kierowników urzędu miasta i gminy Wieliczka.
Wysłano 18 Czerwca 2010 przez M.K.
Spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim w Zakopanem
Zapraszamy na spotkanie z Jarosławem Kaczyńskim, które odbędzie się 29 maja, o godzinie 14.00 na pl. Niepodległości w Zakopanem.

Zabierzcie ze sobą rodzinę, przyjaciół, znajomych.
Wysłano 26 Maja 2010 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)