Opcja Bonus Buy – jak działa i czy w ogóle jest opłacalna?

Opcja Bonus Buy

Automaty do gier dzielą się na wiele różnych kategorii, które definiują przede wszystkim główną mechanikę rozgrywki oraz format gry. Opcja Bonus Buy jest jednak czymś innym – to specjalny zakład dodatkowy, dołączany do automatu do gier. Gry tego rodzaju można spotkać w 22Bet oraz w dowolnym innym kasynie z górnej półki. 

Czy ta opcja zmienia coś w rozgrywce? Jak wygląda jej użytkowanie i czego można się spodziewać po wykorzystaniu opcji wykupienia bonusu? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w dalszej części artykułu.

Bonus Buy – na czym to w ogóle polega?

Opcja Bonus Buy

Trafienie funkcji bonusowej na niektórych automatach do gier jest bardzo trudne. Gracz musi niekiedy wykręcić nawet kilkaset spinów, żeby ją wylosować. Ponadto często to właśnie od trafienia bonusu zależy, czy gracz wyjdzie na plus lub nie. Niektórzy preferują powolną rozgrywkę z niskimi stawkami, która w końcu wylosuje taką premię, a inni wolą szybciej przejść do działania.

Twórcy gier wymyślili sposób na przedwczesne uruchomienie takiego bonusu. Wzięli pod uwagę statystyczną szansę na wylosowanie kombinacji uruchamiającej premię i udostępnili dodatkowy zakład, którego wartość będzie odpowiadała tej szansie.

Przykładowo, jeżeli dana runda bonusowa uruchamia się raz na 100 obrotów, to warunkiem wykupienia bonusu będzie opłacenie zakładu o wartości przynajmniej 100-krotnie wyższej niż nominalna wartość spinu.

Po uruchomieniu takiego wyjątkowo drogiego zakładu gra natychmiast przechodzi do rundy bonusowej, a gracz obserwuje, czy suma wygranych przewyższy inwestycję w opcję Bonus Buy.

Oprócz darmowych spinów może się zdarzyć, że gra pozwoli wykupić także:

  • grę bonusową,
  • symbol Scatter,
  • symbol Wild,
  • mnożnik.

Jednak najczęściej twórcy decydują się na pojedynczą opcję wykupienia bonusu i dotyczy on głównej funkcji specjalnej.

Czy wdrożenie opcji Bonus Buy wpływa na ogólny RTP i zmienność wyników?

W przeciwieństwie do wdrażanych funkcji specjalnych do standardowej rozgrywki opcja Bonus Buy w ogóle nie wpływa na potencjał rozgrywki. Dlatego gracz nigdy nie jest zmuszany do jej uruchamiania – wszystko zależy od jego woli.

RTP gry pozostaje na tym samym poziomie, a mechanizm wykupienia ma swój własny, który zależy od przelicznika zakładu w stosunku do prawdopodobieństwa uruchomienia. Twórcy niekiedy podwyższają wartość zakładu, aby zmniejszyć potencjał tej opcji dla osób z bardzo wysokim budżetem, które mogłyby zbyt szybko uzyskać bardzo wysokie trafienia. 

Czy korzystanie z opcji Bonus Buy jest opłacalne?

Opcja Bonus Buy

Korzystanie z opcji Bonus Buy nie jest opłacalne na dłuższą metę. To przede wszystkim zakład dodatkowy, który służy do zwiększenia intensywności rozgrywki. Gracz nie powinien tego traktować jako sposobu na grę. Przede wszystkim ze względu na często niższy RTP rozgrywki. Dlatego ta opcja powinna służyć jako coś w rodzaju odskoczni – dodatkowego zakładu, uatrakcyjniającego zabawę. Warto od czasu do czasu z niej skorzystać, żeby sprawdzić, czy fortuna się uśmiechnie. W końcu rundy bonusowe najczęściej znacząco zwiększają szanse na trafienie ponadprzeciętnych wygranych, których wartość może wynosić nawet 10000X i więcej.

Podsumowanie – Bonus Buy to swoboda i dowolność wyboru dla gracza

Opcja wykupienia bonusu w grze jest dobrowolna i zależy wyłącznie od gracza. Jeżeli gra oferuje taką możliwość, to skorzystanie z niej nie jest wymagane, aby osiągnąć optymalny rezultat. Dlatego każdy ma swobodę wyboru. Jeśli chce, to od czasu do czasu spróbuje szczęścia. Jeżeli nie, to po prostu bawi się w normalny sposób – tak jak na każdym innym automacie bez opcji Bonus Buy.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *