Jakie są zalety i wady zakładów stałych?

wady zakładów stałych

Jeśli jesteś miłośnikiem zakładów i potrzebujesz przemyślanego planu, aby grać nieprzerwanie bez większych strat, to zakłady płaskie to zdecydowanie strategia obstawiania, którą powinieneś zastosować. Niezależnie od tego, czy obstawiasz za pośrednictwem agencji, czy platformy internetowej, poznaj zakłady płaskie i zastosuj je.

Co to są zakłady stałe?

Zakłady płaskie to strategia obstawiania, w której obstawiający zawsze przypisuje tę samą wartość wynikom gier, bez zmiany i dostosowania jej w zależności od wyników i różnych prawdopodobieństw. Innymi słowy, stawia stały zakład na każdy zakład, niezależnie od wygranej czy przegranej. Załóżmy na przykład, że stawiasz 10 euro na każdy zakład. Dzięki tej taktyce zachowujesz kontrolę nad kwotą, którą stawiasz i zmniejszasz ryzyko dużych strat.

Jak wszystkie strategie obstawiania, ma ona zalety i wady. Zobaczmy, jakie są poniżej.

Plusy stałych zakładów

wady zakładów stałych

Zacznijmy od pozytywnych aspektów tej strategii obstawiania:

Proste i praktyczne

Stosowanie zakładów płaskich nie wymaga wykonywania skomplikowanych obliczeń ani korzystania z systemów zarządzania kapitałem, dzięki czemu jest bardziej przystępną i prostą strategią obstawiania. Dlatego często preferują je osoby, które dopiero zaczynają obstawiać zakłady, lub gracze z niewielkim doświadczeniem.

Ograniczenie strat

Istotą zakładów płaskich jest pomoc w kontrolowaniu ryzyka i może być przydatna dla graczy, którzy preferują bardziej ostrożne podejście do obstawiania.

Dlatego też, stawiając zawsze małą, stałą kwotę, nie ryzykujesz dużej straty, nawet w przypadku sekwencji ujemnej.

Ochrona kapitału

Zakłady stałe pomagają Ci ustanowić i utrzymać stabilną bazę kapitału zakładowego. Jeśli odpowiednio zarządzasz swoim kapitałem, będziesz mógł dłużej obstawiać zakłady.

Wady stałych zakładów

Przejdźmy teraz do negatywnych cech tej strategii obstawiania:

Brak wielkich zwycięstw

wady zakładów stałych

Strategię tę często kontrastuje się ze sposobem działania systemu zakładów progresywnych, w którym zakład zwiększa się lub zmniejsza w zależności od wyników. Zakłady płaskie zostały zaprojektowane tak, aby oferować niewielki, stały zysk przy niewielkich stratach. Stosując się więc do tej strategii, masz stabilność strat, ale jednocześnie poświęcasz się, aby uzyskać coraz większe zyski. Innymi słowy, nawet jeśli uda Ci się postawić zakład, wygrana będzie zazwyczaj niewielka.

Niedopasowanie ryzyka do zysku

Należy pamiętać, że zakłady płaskie nie gwarantują wygranej i nie zwiększają szans na wygraną zakładu. W ten sposób nie tylko zmniejszysz ryzyko przegrania zakładu, ale także, jeśli wygrasz, kwoty będą niewielkie. Dlatego zasadniczo istnieje rozbieżność między ryzykiem a oferowaną nagrodą.

Konkluzja jest taka, że zakłady płaskie to moneta, która ma dwie strony. Innymi słowy, istnieje kilka pozytywnych elementów, które pozwalają graczom ograniczyć ewentualne straty, ale jednocześnie jasne jest również, że nie ma możliwości większych zysków. Dlatego najlepiej jest wybierać strategie obstawiania w oparciu o własne kryteria i preferencje.

Leave a comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *