Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej

Informacje z Wieliczki:
<Zobacz też:

energia

powiat

miasto

brzesko

senat

sejm

UE

KATYN

alojzy

jeden z nas

100. rocznica wybuchu I wojny światowej
.220px-Royal_Irish_Rifles_ration_party_Somme_July_1916.jpg
wikipedia.org

Dokładnie 100. lat temu wybuchła I wojna światowa. 28 lipca 1914 r. Austro-Węgry wypowiedziały wojnę Serbii co było konsekwencją dokonanego miesiąc wcześniej w Sarajewie zamachu na arcyksięcia Franciszka Ferdynanda.
Wysłano 28 Lipca 2014 przez M.K.
59. posiedzenie Senatu RP
23 i 24 lipca br. odbędzie się 59. posiedzenie Senatu Rzeczypospolitej Polskiej.
Wysłano 23 Lipca 2014 przez M.K.
Kongres Zjednoczenia Prawicy 12.07.2014 r.
W sobotę 12 lipca 2014 r. odbył się zorganizowany przez Prawo i Sprawiedliwość Kongres Zjednoczenia Prawicy.

Zjednoczmy się i maszerujmy do przodu, do zwycięstwa, potrzebny jest mocny rząd, potrzebna jest jedność i dyscyplina - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas konwencji środowisk prawicowych.

"Potrzebny jest mocny rząd, mocny klub, potrzebna jest jedność, potrzebna jest dyscyplina, potrzebne jest zapomnienie o różnego rodzaju swarach, ale zapomnienie także o różnego rodzaju (...) interesach. Trzeba o tym zapomnieć, musimy pójść razem do przodu w sposób energiczny" - powiedział Jarosław Kaczyński.

Jak dodał, obecnie nie można pozwolić sobie na błędy. "Wyciągnijmy wnioski (z historii), zjednoczmy się i szybko maszerujmy do przodu, do zwycięstwa" - apelował Prezes PiS.


1.JPG
W kongresie wzięli udział m.in. parlamentarzyści KP Prawo i Sprawiedliwość
Wysłano 15 Lipca 2014 przez M.K.
71. rocznica ludobójstwa na Kresach. 11 lipca zapal znicz w oknie i wywieś polską flagę z kirem
Akcja dla upamiętnienia ofiar ludobójstwa dokonanego w latach 1939 - 1947 na Polakach i obywatelach polskich innych narodowości przez zbrodniarzy z Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, Ukraińskiej Powstańczej Armii oraz SS Galizien, Ukraińskiej Policji Pomocniczej i innych ukraińskich formacji kolaboracji na żołdzie Adolfa Hitlera.

Wybór dnia 11 lipca nie jest przypadkowy. Jest to bowiem rocznica dnia "Krwawej Niedzieli" 11 lipca 1943 r. kiedy banderowcy, wspierani przez tzw. "siekierników", czyli chłopów ukraińskich, uzbrojonych w siekiery, zamordowali w okrutny sposób tysiące bezbronnych Polaków modlących się w rzymskokatolickich kościołach na Wołyniu.

O godne upamiętnienie ofiar apelują Kresowianie i ich potomkowie.

źródło: www.isakowicz.pl
Wysłano 11 Lipca 2014 przez M.K.
Obchody 70. rocznicy Akcji "Koppe" w Krakowie 5 lipca 2014 r.
Senator Maciej Klima wziął udział w obchodach 70. rocznicy Akcji "Koppe". Uroczystości zostały zorganizowane z inicjatywy Środowiska Żołnierzy Batalionu "Parasol" Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Seniorów Chorągwi Śląskiej Związku Harcerstwa Polskiego, Harcerskiego Kręgu Seniorów "Korzenie".

Uroczystość rozpoczęto od Hymnu Państwowego, następnie wystąpił uczestnik Akcji "Koppe" Tadeusz Karczewski ps. "Wierzba". Uczestnicy złożyli kwiaty pod pomnikiem Żołnierzy Czynu Zbrojnego Polski Walczącej oraz pod tablicą pamiątkową przy ul. Powiśle. Wiązanki kwiatów zostały złożone także pod tablicą pamięci poległych w Akcjii "Koppe" przy ul. Pomorskiej.

Akcja Koppe była nieudaną akcją polskiego ruchu oporu, przeprowadzona 11 lipca 1944 w Krakowie przez oddział KG Armii Krajowej przeciwko SS-Obergruppenführerowi Wilhelmowi Koppemu, Wyższemu Dowódcy SS i Policji w Generalnym Gubernatorstwie i jednocześnie sekretarzowi stanu w niemieckim "rządzie" Generalnego Gubernatorstwa i zastępcy Hansa Franka.

Wilhelm Koppe został skazany na śmierć wyrokiem Kierownictwa Polski Podziemnej za bezwzględne represje i masowe zbrodnie na Polakach i Żydach. Zamach, mimo iż został starannie przygotowany, nie udał się, gdyż ostrzelany samochód Koppego zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Koppe został tylko ranny, zginęło natomiast kilku towarzyszących mu Niemców.
Wysłano 10 Lipca 2014 przez M.K.
57. posiedzenie Senatu RP
W dniach 2 i 3 lipca 2014 r. odbędzie się 57. posiedzenie Senatu RP
Wysłano 03 Lipca 2014 przez M.K.
Senator Maciej Klima na Sesji Rady Powiatu Wielickiego
25 czerwca 2014 r. Senator Maciej Klima odpowiadając na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego Pana Adama Kociołka, wziął udział w XXX Sesji Rady Powiatu Wielickiego. Najważniejszym punktem prac Rady Powiatu Wielickiego było pojęcie Uchwały w sprawie absolutorium za 2013 rok dla Zarządu Powiatu Wielickiego.

Senator Maciej Klima skierował na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego list w sprawie 25. rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych do Senatu oraz Sejmu kontraktowego podkreślając olbrzymią rolę jaką wtedy odegrały Komitety Obywatelskie. Senator zwrócił się z prośbą do Przewodniczącego Rady Powiatu Wielickiego o wskazanie osób, które w tamtym okresie tworzyły Komitety Obywatelskie, osoby te zostaną uhonorowane przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej dyplomami.
Wysłano 30 Czerwca 2014 przez M.K.
Jubileusz 45-lecia Orkiestry Dętej "Hejnał" z Byszyc
Senator Maciej Klima, 21 czerwca 2014 r. wziął udział w uroczystych obchodach Jubileuszu 45-lecia Orkiestry Dętej "Hejnał" z Byszyc. Uroczystości rozpoczęto od Mszy Świętej w Kościele pw. Matki Bożej Różańcowej w Byszycach, którą odprawił Proboszcz Rektoratu Byszyckiego Ks. Stanisław Kuś. Senator Maciej Klima pogratulował Jubilatom, życząc wielu sukcesów artystycznych.
IMG_4888.JPGIMG_4915.JPGIMG_4916.JPG

zdj. UMiG Wieliczka
Wysłano 30 Czerwca 2014 przez M.K.
Posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji
26 czerwca 2014 r. odbędzie się wspólne posiedzenie Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Praw Człowieka, Praworządności i Petycji.
Wysłano 26 Czerwca 2014 przez M.K.
Senator Maciej Klima na Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego w Kąśnej Dolnej
24 czerwca 2014 r. Senator Maciej Klima odpowiadając na zaproszenie Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego wziął udział w XLVII Sesji Rady Powiatu Tarnowskiego, która odbyła się w Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

Najważniejszym punktem obrad było głosowanie nad udzieleniem absolutorium dla Zarządu Powiatu Tarnowskiego za wykonanie budżetu za 2013 rok. 26 radnych pozytywnie oceniło wykonanie budżetu za miniony rok.

Senator Maciej Klima odpowiadał na pytania radnych, przedstawił informację dotyczącą swojej działalności parlamentarnej oraz pracy w regionie.

Senator Maciej Klima skierował na ręce Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego Pana Zbigniewa Karcińskiego list w sprawie 25. rocznicy wolnych wyborów parlamentarnych do Senatu oraz Sejmu kontraktowego podkreślając olbrzymią rolę jaką wtedy odegrały Komitety Obywatelskie. Senator zwrócił się z prośbą do Przewodniczącego Rady Powiatu Tarnowskiego o wskazanie osób, które w tamtym okresie tworzyły Komitety Obywatelskie, osoby te zostaną uhonorowane przez Senat Rzeczypospolitej Polskiej dyplomami.
Wysłano 25 Czerwca 2014 przez M.K.

<< Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 Następna >>

Content Management Powered by CuteNews

Maciej Klima - Senator Rzeczypospolitej Polskiej (c)